Środa, 13.12.2017, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Koncert Katarzyny Groniec w Karwanie.

start 10.11 godz. 18:00

Malborskie Centrm Kultury i Edukacji

Lokalizacja: Malbork, ul. Starościńska 1

Koncert Katarzyny Groniec którego organizatorem jest Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, odbędzie się w dniu 10.11.2017 roku o godzinie 18:00 w Sali Karwan Muzeum Zamkowego w Malborku.

KATARZYNA GRONIEC
Już jako nastolatka jeździła na warsztaty dla wokalistów jazzowych
W 1988 roku w duecie z Piotrem Hajdukiem, wykonując standard jazzowy „My Funny Valentine”, wygrała Festiwal Młodych Talentów w Poznaniu. 
W 1991 roku zaśpiewała główną rolę Anki w pierwszym polskim musicalu „Metro”. Tym sposobem przez kolejnych 9 lat związała się z tandemem Józefowicz- Stokłosa biorąc udział we wszystkich produkcjach wychodzących spod ich ręki w Teatrze Studio-Buffo. Szczególnym sentymentem darzy „Nie opuszczaj mnie…” , „Tyle miłości” i „Przeżyj to sam”. 
Piosenkami pochodzącymi z tych spektakli wygrała 18 PPA w 1997 roku śpiewając „Amsterdam” Jacquesa Brela i „Zdemaskowanie piosenki” Mariana Hemara /lepiej znaną pod tytułem „Taka mala”/. W tym samym roku została Indywidualnością Roku pierwszego programu TVP. 

W 2008 roku otrzymała Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego.  
Po odejściu z Buffo zagrała w Ateneum w „Trzy razy Piaf”, w Romie w „Piotrusiu Panie” i „Cohenie” , we wrocławskim Capitolu w „Operze za trzy grosze”, w Polonii w „Bagdad Cafe”. Wystąpiła w ogromnej ilości koncertów i gal a także pojawiła się w teatrach telewizji: „Przybysz z Narbony” , „Kram z piosenkami”, „Wieczory i poranki” oraz filmie: „Wrota Europy”. 
Nagrała dziewięć płyt, w tym  w 2015 roku "ZOO" z piosenkami Agnieszki Osieckiej (CD/DVD).

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.